LOGO

MENU


Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim

Data i miejsce Działanie
Kwiecień 2008r., GILO im. Polskiej Macierzy Szkolnej Oglądanie filmu edukacyjnego Tajemniczy świat jąder atomowych zrealizowanego przez fizyków z Instytutu Fizyki Jądrowej w Krakowie, nagrodzony GRAND PRIX w Krakowskim Przeglądzie Filmów Naukowych. Film w prosty sposób wprowadza podstawowe pojęcia z dziedziny fizyki jądrowej oraz opowiada o metodach prowadzenia badań w tej dziedzinie.
24 kwietnia 2008r., GILO im. Polskiej Macierzy Szkolnej Wykład prof. Marka Demiańskiego Historia wszechświata.
Czerwiec 2008r., GILO im. Polskiej Macierzy Szkolnej Prezentacja multimedialna poprowadzona przez nauczycielkę fizyki na temat: CERN-mekka dla fizyków. Prezentacja była przeprowadzona na lekcjach fizyki w klasach matematyczno-fizycznych oraz niektórych humanistycznych. W niektórych klasach nauczyciel zapoznał uczniów z cząstkami elementarnymi i modelem standardowym.
17 września 2008r., Instytut Problemów Jądrowych im. Andrzeja Sołtana w Świerku W wycieczce uczestniczyło 48 uczniów z klas II i III matematyczno-fizycznych. Wysłuchali oni wykładu: Promieniotwórczość, promieniowanie alfa, beta, gamma. Zwiedzili reaktor Maria i obejrzeli wystawę odpadów promieniotwórczych.
Listopad 2008r., GILO im. Polskiej Macierzy Szkolnej Oglądanie filmu pt. 50 lat CERN.
Listopad 2008r., GILO im. Polskiej Macierzy Szkolnej Wykład dr inż. Sławomira Wronki Akceleratory i detektory cząstek wokół nas.
15-23 listopada 2008r., Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej Doskonałym element poszerzenia wiedzy w tej dziedzinie będzie uczestnictwo uczniów w wystawie na Wydziale Fizyki Politechniki Warszawskiej na temat: Wielki Zderzacz Hadronów LHC- Jak to działa?. Młodzież będzie uczestniczyć w tej wystawie wraz z nauczycielem, jak i indywidualnie.